آجر از گذشته های دور تابه امروز از اصلی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی بوده است که هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان بدلیل عدم نیاز به اندودکاری بدون هیچ پوششی مورد استفاده قرار می گیرد.

از آجرها بدلیل ابعاد مختلفی که دارند می توان برای اتصال و پُرکردن دو دیوار و همچنین ساخت سقف، طاق، گنبد و قوسی استفاده کرد.

ساخت آجر:

برای ساخت آجر، ابتدا گِل را از عمل آوری خاک رُس مرغوب درست می کنند و آن را در قالب هایی با ابعاد مشخص قالب گیری و خشک می کنند و سپس خشت های خشک شده را باتوجه به موردمصرف در کوره های آجرپزی و براساس کیفیت موردنظر می پزند.

خشت ها به دو صورت دستی که توسط کارگر و بادست در قالب ها ریخته و فشرده می شوند و ماشینی که در کارخانه و توسط دستگاه ها قالب گیری می شوند، تولید می شوند.

 

انواع آجرهای موجود در فروشگاه شرکت مصالح ساختمانی نگار ممتاز یزدسازه یزد:

 

آجرها از نظر شکل ظاهری به چهار دسته تقسیم می ‏شود: آجرهای توپر، توخالی، سوراخ دار و متخلخل.

ازنظر کاربرد به این دسته ‏ها تقسیم می ‏شوند: آجرهای نما(متعارف و پلاکی)، مهندسی، و معمولی(توکار)، که هرکدام بصورت دستی و ماشینی و به دوصورت توپر و سوراخدار درجه1 و درجه2 براساس مقاومت فشاری و نوع استفاده تولید می شوند.

از نظر جنس به دسته‏ های زیر تقسیم می ‏شوند: آجرهای لعابی، سفالی، نسوز، ماسه آهکی، ماشینی، و فشاری(سنتی).

از انواع دیگر آجرها می توان آجرهای لفتون، چارک، دکوراتیو، قزاقی، جوش، و نانو آجرها نام برد.

از نمونه های آجرهای شرکت مصالح ساختمانی نگار ممتاز یزدسازه، می توان به آجرهای لفتون، چارک، دکوراتیو، قزاقی، جوش، و نانو آجرها اشاره کرد. همچنین آجرهای سفالی، سه گل و فشاری، محصولات دیگر شرکت مصالح ساختمانی نگار ممتاز یزدسازه هستند.

 

جهت مشاوره و سفارش محصولات میتوانید با شماره های 09134555008 و 03538245276 تماس بگیرید.

 

و برای آشنایی بیشتر با آجر و هم چینن آگاهی از ساخت آجر به قسمت مطالب آموزشی در سایت شرکت نگارممتاز یزدسازه مراجعه فرمایید.

 

تصاویری از آجرهای موجود در فروشگاه مصالح ساختمانی نگار ممتاز یزدسازه یزد: